Strona główna / PL / Aktualności / Runda II MoneyWell Investment KAGER Super Rally – już 13 maja!

Biuro prasowe

Runda II MoneyWell Investment KAGER Super Rally – już 13 maja!

Motocykle, quady, pojazdy SSV/UTV, auta terenowe w tym ciężarówki już 13.05.2016 przemierzą malownicze trasy położone w gminie Morawica oraz teren przyszłego lotniska komunikacyjnego w pobliskich Obicach.

Rywalizacja na dobre rozpocznie się już w sobotę 14.05 o godzinie 10.00, startem honorowym zlokalizowanym przy Centrum Samorządowym / Urzędzie Gminy w Morawicy.

Szybkie, ale urozmaicone trasy cross country w swojej niepowtarzalnej scenerii, najstarszych gór w Europie, przywitają zawodników MoneyWell Investment KAGER Super Rally, edycji 2016.

Druga Runda w krainie, gdzie przed laty rządziła Baba „Jaga” i tylko ona była uprawniona do wykonywania lotów, ale jedynie na miotle, chwilami będzie przypominała walkę pojazdów z grawitacją, co zapewne przysporzy wielu niesamowitych wrażeń. Dla oglądających, szczególnie tych ze świętokrzyskiego, niegdysiejszej stolicy rajdów enduro i regionu, słynącego przed laty z produkcji motocykli, będzie to uczta dla oka, bo tym razem, oprócz jednośladów, popędzą cztery koła i także te o znacznym tonażu.

Zawodnicy, którzy mieli okazję rywalizować w węgierskich seriach rajdów baja będą miło zaskoczeni  rozległymi widokami pól uprawnych i piękną, bijącą zielenią. Prędkości nie zabraknie, więc chwilami  pole do popisu będą mieli szybcy, ale ich fantazję ostudzą też wolniejsze i techniczne fragmenty, zdecydowanie wyrównujące szanse. To będzie prawdziwe cross country o smaku środkowej Europy, ale specyfiką nieodzownie nawiązujące do rywalizacji w najtrudniejszym rajdzie świata – rajdzie „Dakar”, który był inspiracją dla rajdów typu baja.

Zatem baja pod Kielcami w przyjaznej Morawicy to bez mała 100 kilometrów odcinków testowych! Tradycyjnie, pula wartościowych nagród i puchary ufundowane zostały przez sprawującego patronat honorowy Wójta Mariana Burasa.

W ramach serii MoneyWell Investment KAGER SUPER RALLY 2016 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy rywalizujący w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV/UTV, powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w Pucharze Can-Am Super Rally.

Swoją obecność już zapowiedzieli liczący się w kraju zawodnicy, a także grono faworytów wyłonione podczas górskiej edycji rozegranej przed miesiącem w Gminie Bukowina Tatrzańska.

Emocji będzie pod dostatkiem – zapraszamy do Morawicy!

Zapisy: http://www.super-rally.eu/users/login/?redirect=http://www.super-rally.eu/events/signin/i1005-moneywell-investment-kager-super-rally-runda-ii-gmina-morawica

Fota – właściciel marki KAGER, sponsora tytularnego cyklu SUPER RALLY – zaprasza do Morawicy!

Ulotka wydarzenia – kliknij

« powrót
A A A
Zamknij X

Poleć znajomemu